Muzeum

We wrześniu 2013 roku rozpoczęło działalność Stowarzyszenie Muzeum Unitry a w następstwie Muzuem .                                   Na początku działalności ekspozycja miała wystawę w postaci jednej gabloty a w  niej ponad 400 szt. eksponatów . Obecnie mamy juz dwie gabloty i sprzętu prawie 700 szt. Ciekawym przedsięwzięciem jest uczestnictwo w Nocy Muzeów w roku 2014 i 2015. Zainteresowanie ze strony mieszkańców przerosło najśmielsze nasze oczekiwania . Wystawę zwiedziło prawie 1000 osób.

Przy Muzeum powołany został Klubu Miłośników Sprzętu Unitra w Zespole Szkół Łączności . Idea Klubu jest regularne spotkania aby móc wymienić doświadczenia , sprzęt ale także wyjazdy do byłych fabryk i rozmowy z konstruktorami . Planujemy dalszy rozwój Muzeum  przez budowę następnych gablot wystawowych i powiększenie ekspozycji o kolejne sprzęty . Muzeum Unitry jest jednym takim miejscem gdzie pokazany sprzęt audio .Dodatkowymi eksponatami są komputery z lat 80 tych i ich osprzęt . Na wystawie można podziwiać Amigi , Atari , Spektrumy czy Commodore.

Zwiedzać ekspozycję można codziennie w godzinach 8 - 21 .

Wstęp jest bezpłatny .

Zapraszam !!